Šį mėnesį vyksta...


birželio 01 d. - rugpjūčio 31 d.

VASAROS SEZONO RENGINIAI

Birželio 8 d.
Susitikimas su būsimų vaikų tėveliais.


Data tikslinama
Išvyka į SAFARI PARKĄ (Anykščių rajonas). Žemės ūkio agentūros (ŽŪA) organizuotos viktorinos „Auginame čia, Lietuvoje!" nugalėtojų prizas.


Birželio 12 arba 19 d.(pagal oro sąlygas)
PALAPINIŲ diena „TAŠKYNĖS STOVYKLA" (Basos kojos + Purvo diena = Super stovykla).


Birželio 14 d.
Renginys, skirtas Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Organizatoriai Biržų muziejus „Sėla", Biržų kultūros centras.


Birželio 16-18 d.
Meninė veikla „Dainuojantis mikrofonas 2026".


Birželio 23 d.
Veiklos dienelė lauke „Rasos šventės paslaptys" (apyrankių iš žolynėlių kūrimas, paparčio žiedo paieška, iš kur atsiranda rasa?).


Birželio mėn.
Krizių valdymo darbo grupės susitikimas. Pasiruošimas ekstremalioms situacijoms. Susitikimas su specialistais.


Liepos 3 d.
KARŪNOS DIENA, skirta Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai.


Liepos 15-16 d.
Veiklos dienelė lauke „Vandens ir oro bandymai" (laivelių, aitvarų, muilo burbulų gamyba).


Liepos mėn.
Darbo grupės „Tvarumo link" susitikimas. Projekto „Augantis sodas " įgyvendinimo etapai.


Liepos 31 d.
Kūrybinė diena „Dovana mano miestui" (Biržų miesto šventė).


Rugpjūčio 7 d.
Dailė kitaip „Vasaros pasakojimai" (piešimas lauke ant įvairios tekstūros).


Rugpjūčio 21 d.
Veiklos dienelė lauke „ŠLAPIADIENIS".

PRIMINIMAS! Rugpjūčio 24 -31 d. vyks pasiruošimo naujiems mokslo metams darbai ir įstaiga vaikų nepriims! Dėkojame už supratingumą!

GRAŽIOS VASAROS!

BASAKOJŲ STOVYKLA

   Jau treti metai, birželio pirmąją savaitę, paminint Vaikų gynimo dieną, organizuojama dienos stovykla. Vaikai ją vadina „palapinių diena". Jos tikslas - per aktyvią, netradicinę veiklą gamtoje plėsti sveikos gyvensenos idėjas; ugdytis valią, savarankiškumą bei kasdieninius įgūdžius visą dieną praleidžiant lauke. Kiekvienais metais pasirenkame skirtingas temas. Pirmosios stovyklos metu vaikai tik pratinosi prie naujų potyrių, prie kitokios veiklos lauke. Sekančiais metais laukė jau aktyvesnė, olimpines vertybes skatinanti stovykla. Šį sykį, atkeliavę vasariški orai kvietė bėgioti basomis ir džiaugtis vandens pramogomis. Taip ir gimė idėja organizuoti „basakojų stovyklą".
   Jau nuo pat ankstaus ryto rinkosi mažieji stovyklautojai ir, su tėvelių pagalba, statėsi palapines. Pasisotinę sveikuoliška pusryčių koše lauke, visi rinkosi į stovyklos atidarymą. Čia laukė smagi netradicinė mankšta basomis. Jos metu batai atsidūrė ant rankų, o basos kojos trypė ir šoko. Sudėję batus į stebuklingas dėžes, atsisveikinome su jais visai dienai. Eidami, įstaigoje įrengtu basų kojų taku, pratinome pėdutes prie įvairios tekstūros paviršiaus ir naujų potyrių. O kokia stovykla be vandens krikšto? Sušlapę, gerai nusiteikę vaikai savarankiškai rinkosi veiklas. Vieni maudėsi, kiti žaidė su vandens šautuvais, treti „kepė" tortus iš šlapio smėlio. Kas norėjo ramesnės veiklos, ją rado „dailės galerijoje". Stovyklaujant sulaukėme svečių - į svečius atvyko direktorė Laimutė. Ir ne tuščiomis - atvežė visą dėžę ledų! Kokia gi vasara be jų! Atėjus pietų metui, stovyklautojai skirstėsi į savo palapines poilsiui. Aišku, po tokių stiprių emocijų sunku užmigti, bet padaryti pertrauką tarp aktyvių veiklų būtina. Tuo labiau, kad po pietų vėl laukė maudynės, žaidimai, staigmenos. Stovyklos programą baigėme netradiciškai – po visą teritoriją ieškojome išbyrėjusių batų, su kuriais atsisveikinome ryte.
   Nuostabi diena, šlapi rūbai, murzinos nosys – štai tikroji vaikystės vasara! Ir jeigu ne tolumoje pasirodę juodi audros debesys bei dundantis dundulis, nežinia, kaip tėveliai būtų mažuosius išprašę namo.