RUGELIS

Lopšelis - darželis

Šį mėnesį vyksta...

No events

„SPORTIŠKIAUSIA ŠEIMA“

  Rugsėjo 19 d. Biržų m. lopšelis-darželis „Drugelis" organizavo tarptautinį renginį „Sportiškiausia šeima". Jame dalyvavo ne tik šeimos iš rajono ikimokyklinių įstaigų, bet ir iš kaimyninės šalies Latvijos miestelių. Viso 72 šeimos. Mūsų įstaigą garbingai atstovavo 5 šeimos – Augustė Tauraitė (2 m.) su mama Neringa, Roberta Rinkevičiūtė (4 m.) su mama Daiva, Eva Klezytė (4 m.) su tėčiu Simu, Laurynas Dževečka (4 m.) su tėčiu Svajūnu bei Ainius Valeckas (4 m.) su mama Juste . Šeimos sportavo, varžėsi ir įveikė nelengvas rungtis. Po užduočių laukė nugalėtojų apdovanojimai, kurie buvo suskirstyti į atskiras vaikų amžiaus grupes. Ir ką jūs manote? 4m. amžiaus vaikų grupėje pirmą vietą laimėjo mūsų ugdytinė Eva ir jos tėtis Simas. Šaunuoliai!
   Ne mažiau pagyrų nusipelnė ir kitų renginyje dalyvavusių „rugeliečių" šeimų nariai . Jie sąžiningai sportavo, judėjo, varžėsi. Galbūt ir ne visi laimėjo, bet praleistas laikas kartu su šeima vertas didžiausių apdovanojimų...
                         Dar kartą dėkojame šeimoms atstovavusioms mūsų įstaigą!

„SAUGAU SAVE IR KITUS“

  Tokia tema pradėjome naujų mokslo metų maratoną. Labai įdomi ir vertiga žiniomis savaitė. Pirmadienį pradėjome filmukų apie saugų elgesį peržiūra ir aptarimu. Antradienį laukė susitikimas su draugijos „Raudonasis kryžius" atstove gydytoja Jurgita Augustinavičiene. Gydytoja kartu su vaikais aptarė kaip elgtis nutikus bėdai, parodė savo darbo būtiniausias priemones. Jas vaikai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti. Jaukiai įsitaisiusi gydytoja pasekė vaikams savo kurtą pasaką apie berniuką „Lašiuką", kuris buvo labai neatsargus. Vaikai gavo ne tik žinių iš gydytojos , bet ir dovanų – žaismingų sveikuoliškų lipdukų.
   Trečiadienis – neeilinė diena. Mūsų įstaigoje vyko priešgaisrinės saugos pratybos. Taip, tikrų tikriausios. Prieš tai su vaikais diskutavome kaip elgtis gaisro metu. Bet tikrų tikriausios žinios ateina kai viską pamatai pats, stebi ir dalyvauji. Į imituotą įstaigos gaisrą greitai atvyko gelbėtojai. Mes kartu su vaikais tvarkingai ir atsakingai palikome pastatą ir pasirinkę saugų atstumą stebėjome pratybas. Vaikus stebino ugniagesių technika (atvyko net 5 mašinos), jų apranga bei organizuotumas. Jie užgesino gaisro židinį ir išgelbėjo ant stogo likusį žmogų ( mūsų darbuotoją Vidmantą). Po pratybų, ugniagesiai demonstravo savo darbo įrankius ir aprangą, paleido vandens srovę, leido įlipti į didžiules mašinas. Biržų priešgaisrinės tarnybos viršininko pavaduotojas M.Ivaška ir ugniagesys - pamainos vadas Saulius Meškauskas (mūsų ugdytinio Lino tėtis) papasakojo apie elgesį gaisro metu, atsakė į vaikų klausimus. Mūsų manymu tai labai vertinga patirtis tiek įstaigos darbuotojams, tiek ir vaikams.
   Na, o šią įdomią savaitę baigėme pasivaikščiojimais po Rinkuškių kaimą. Ne šiaip sau vaikščiojome, bet mokėmės saugiai pereiti gatvę bei saugiai elgtis prie vandens telkinio.
Už glaudų bendradarbiavimą dėkojame draugijos „Raudonasis kryžius" atstovei gydytojai J. Augustinavičienei bei Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovams ir ugniagesiams!