RUGELIS

Lopšelis - darželis

Šį mėnesį vyksta...


sausio 01 d. - sausio 31 d.

Sausio mėn.

Sausio 6 d.
   Įstaigos veiklos kokybės įsivertinimo darbo grupės susitikimas
      Darbo grupės nariai


Sausio 6 d.
   Projekto „Olimpinė karta" įstaigos koordinavimo grupės susitikimas
      Grupės nariai


Sausio 8 d.

   RIUKKPA organizuojamo respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020" seminaras pedagogams Šiauliuose
      „Pabiručių" grupės mokytojos


Sausio 13 d.
   Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija", skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti
      Vaikai, darbuotojai


Sausio 15 d.
   Viešnagė „Atžalyno" pagrindinėje mokykloje. Mokinių spektaklis darželinukams
      „Bedančių" grupė


Sausio 17 d.
   Išvyka į Biržų policijos komisariatą
      „Bedančių" grupė


Sausio 20 d.
   Veiklos diena lauke/mokslo diena „Kaip atkeliauja sniegas?", skirta Pasaulinei Sniego dienai paminėti. Sniego gamyba (pagal oro sąlygas)
      Vaikai, mokytojos


Sausio 30 d.
   Alytaus teatro „Varnelė" lėlių spektaklis „Katinas ir siuvėjas"
      Vaikai


Sausio 31 d.
   Išvyka į R. Leskausko odontologijos klinika
      „Bedančių" grupė

LAUKIAME ŠV. KALĖDŲ!

   Šiemet mūsų įstaiga laukia švenčių išskirtinai pasipuošusi. Ant stogo patogiai įsitaisė nykštukas, kuris atkeliavo iš „Atžalyno" pagrindinės mokyklos. Pernai jis džiugino šios mokyklos mokinius, šiemet gerą nuotaiką kelia visai mūsų įstaigos bendruomenei. Darželio vaikai jam suteikė vardą – Tukas Maksis Matas Smurfas Žaliasis. Labai sunku buvo išsirinkti vieną vardą, tad palikom visus, kiekvienos grupės siūlytus vardus.
   Ypatingai šventiškai šiemet papuoštos įstaigos palangės. Ant jų sužibo kalėdiniai miesteliai. Įspūdingi rankų darbo nameliai kelia susižavėjimą ir skleidžia šventišką nuotaiką. Namelius gamino vaikai kartu su savo šeimos nariais. Rezultatas pranoko lūkesčius. Nustebino namelių gausa, jų dizainas, išvaizda. Į kiekvieno namelio gamybą įdėta daug darbo, kūrybos ir kantrybės. Daugelis jų padabinti šviečiančiomis girliandomis.
   Nuoširdžiai dėkojame visoms šeimoms, kurios nepagailėjo laiko, noro ir minčių gaminant kalėdinius namelius. Pasirodo, visi esate puikūs architektai, menininkai, dizaineriai. Taip pat dėkojame ir „Atžalyno" mokyklos dailės mokytojai R. Briedienei už linksmąjį nykštuką ir glaudų bendradarbiavimą!
   Ačiū visiems! Jūs sukūrėte tikrą šventinę nuotaiką!

MOKSLO DIENA

   Smalsaudami vaikai pažįsta save ir pasaulį, lavina savo mąstymo gebėjimus, išreiškia norą patirti kažką nauja. To pasiekti galima per patirtinį ugdymą, tyrinėjimus. Skatinant tokį ugdymą, vaiko veikla vyksta pasitelkiant kūrybinę vaizduotę. Mes siekiame, kad vaikai smalsautų, domėtųsi viskuo, kas vyksta aplinkui, noriai stebėtų, bandytų, samprotautų.
   Lapkričio 26 d. ugdytiniai dalyvavo Mokslo dienoje ir tapo mažaisiais tyrinėtojais. Šios dienos tikslas – eksperimentuojant plėsti žinias, ugdytis praktinį suvokimą, loginį mąstymą, kūrybiškumą bei pasitikėjimą savo jėgomis. Skirtingose įstaigos patalpose, įkurtos keturios laboratorijos kvietė vaikus atlikti įvairias eksperimentines veiklas. Dviejose laboratorijose įsikūrė VŠĮ „Inžinerijos mokykla" mokytojai Dalius ir Edita Barkauskai. Likusiose erdvėse vaikų laukė įstaigos mokytojos Rimutė Kizinienė ir Danutė Ikamienė. Mokslo dieną pradėję bendra „mažųjų tyrinėtojų mankšta", vaikai skirstėsi į nedideles grupeles ir pagal sutartinius ženklus ieškojo laboratorijų. Jose tyrinėtojai eksperimentavo, bandė, analizavo, aptarė darbo rezultatus. Aiškinosi, kaip nesvarumo būsenoje juda kūnai; ar gali balionas prisipūsti pats; koks procesas yra difuzija. „Judesio laboratorijoje" teko išbandyti savo kūno galimybes ir ieškoti netradicinių sprendimų. Atliekant vieną eksperimentą vaikai atrodė kaip tikri mokslininkai - užsirengė baltus chalatus, užsidėjo apsauginius akinius ir pirštines.
   Mokslo dienos tikslas pasiektas- vaikai įgijo naujos patirties ir žinių, tyrinėdami tapo aktyvūs ugdymo proceso dalyviai, veikė savarankiškai ir grupelėmis. Dar visą likusią savaitę vaikai dalinosi įspūdžiais ir ne vieną savo šeimos narį prikalbino pakartoti bandymus namuose...
   Už pagalbą organizuojant šią dieną, už šiltą bendravimą ir bendradarbiavimą norime padėkoti Daliui ir Editai Barkauskams! Ačiū!

VIEŠNAGĖ BIRŽŲ MIESTO SENELIŲ NAMUOSE

   Lapkričio 16 d. tarptautinė Tolerancijos diena. Daug kalbame apie patyčias, toleranciją, apie pagarbą ir pakantumą. Šį kartą su vaikais daug diskutavome apie pagarbą vyresniems žmonėms, senjorams. Apie savo senelius vaikai pasakoja su džiaugsmu. O kaip gyvena senjorai, kuriems likimas susiklostė kitaip? Tie, kurie savo dienas leidžia senelių namuose. Tuo tikslu, „Pabiručių" grupės vaikai ir mokytojos nusprendė aplankyti Biržų parapijos šv. Vincento Pauliečio globos namus, kurie randasi Biržų centre. Vaikai kruopščiai ruošėsi, patys gamino dovanas. Į miestą nutarė vykti maršrutiniu autobusu. Nuvykusių vaikų su nekantrumu laukė susirinkę seneliai. Iš pradžių visiems buvo nedrąsu, bet pamažu užsimezgė pokalbiai. Vaikai puolė pasakoti apie darželį, deklamuoti eiles ir dainuoti daineles. Ne vienas senjoras nubraukė ašarą klausydamas čiauškiančių vaikučių. Pabaigoje, globos namų šeimininkės, visus pavaišino skaniu pyragu.
   Grįžę į darželį, susėdę į ratelį aptarėme dienos kelionę. Vaikams tai buvo nauja patirtis. Juk jiems svarbiausia yra sava, artima aplinka, jo paties seneliai ir močiūtės. Šios kelionės dėka jie suprato, kad yra ir kitų, kuriems reikia priežiūros, pagarbos ir paprasčiausio dėmesio.
Dėkojame globos namų direktorei už bendradarbiavimą ir svetingumą.