RUGELIS

L/d „Genys“ skyrius

Šį mėnesį vyksta...


lapkričio 01 d. - lapkričio 30 d.

Lapkričio mėnesio renginiai

Lapkričio 9-10 d.
Pasaulinė gamtosauginė diena „Saugau gamtą ir save".


Lapkričio 16 d.
Socialinis-kūrybinis renginys „TV kanalas DRAUGAI -
DRAUGAMS", skirtas Tolerancijos/Draugų dienai bei
pasaulinei Televizijos dienai paminėti.


Lapkričio 21 d.
Pasaulinė Sveikinimosi diena „Duok penkis!".


Lapkričio 21 d.
Pažintinė išvyka į Biržų m. Policijos komisariatą.


Lapkričio 22 d.
STEAM DIENA „Atradimai, eksperimentai,
tyrinėjimai" (Mokslo diena) kartu su VŠĮ „Inžinerijos
mokykla".


Lapkričio 9 d., 16 d., 23 d., 30 d.
Pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis
raštingumas" nemokamos edukacinės programos
priešmokyklinio amžiaus vaikams:


• Paskaita „Rūšiuokime teisingai".
• Kūrybinės dirbtuvės. Advento kalendoriaus gamyba
• Kūrybinės dirbtuvės. Kalėdinės dekoracijos.
• Kūrybinės dirbtuvės. Kalėdų eglutės žaisliukai.


Baigiamieji projekto „Patirtinės veiklos, skatinančios
vaikų ekologinį pažinimą" renginiai:


Lapkričio 15 d.
Rytmetis „Sveiko recepto kūrimas. Obuolys kitaip"
(vaikai kuria kartu su tėveliais).


Lapkričio 24 d
Susitikimas su Biržų sav. vyr. ekologe J.
Bruniuviene. Viktorina „Ką aš žinau apie
ekologiją?". Dalyvauja darželio „Genys" ir
„Rugelis" priešmokyklinukai.


Data tikslinama
Pažintinė-darbinė veikla „Medžio gyvenimas".
Atsisveikinimas su šalia pastato augančiomis
eglėmis.


Lapkričio 27 d.
Seminaras mokytojoms „Judu ir tyrinėju. Kodas žaidime".
Organizuoja Biržų l-d „Drugelis" ir Kaštonų pagr. mokykla.


Lapkričio 27-30 d.
Kūrybinė savaitė „Puošiame darželio aplinką kartu".
Lauko aplinkos dekoravimas, Advento vainikų
gaminimas kartu su tėveliais.


Lapkričio 30 d.
Rajoninė metodinė diena mokytojoms „Mano darželio
fizinio aktyvumo piramidė". Pranešimai, pristatymai.
Organizuoja Biržų m-d „Vyturėlis".


Lapkričio mėn.
Biržų r. savivaldybės akcija „Auginkime savo miesto
Kalėdas kartu!" . Lauko Kalėdinių žibintų kūrimas.


Lapkričio-gruodžio mėn.
Įstaigos platusis veiklos vertinimas. Apklausos tėveliams,
darbuotojams.

SPALIO RENGINIŲ MOZAIKA

Projektas „Patirtinės veiklos, skatinančios vaikų ekologinį pažinimą. Ekologinis-pažintinis turizmas“

     Rugsėjo-lapkričio mėnesiais įgyvendiname l-d „Genys“ ir VŠĮ „Tatulos programa“ bendrą projektą ekologijos tema (plačiau galite susipažinti skiltyje „gamtosauginis ugdymas“). Projekto tikslas – per patirtines veiklas gilinti vaikų ir kitų bendruomenės narių ekologinę sampratą. Įgyvendinimo būdai – daug išvykų, patirtinių veiklų, susitikimų. Įsitraukė ir tėveliai. Kartu su vaikais kūrė sveiko patiekalo receptą – kepė sveikuoliškus pyragus ir obuolius, gamino kokteilius ir mišraines, spaudė sultis. Įstaigos virėjos pakvietė vaikus į degustacinę valandėlę „Virtas-marinuotas-raugintas. Ką renkiesi?“. Pasirodo vaikams labiausiai patinka raugintos daržovės. Vyresnieji vaikai tarpusavyje varžėsi ir savo ekologines žinias demonstravo „Ekoprotmūšio“ metu. Organizavome pažintines išvykas į ekologinius ūkius ir į kitas, gamtamokslinį supratimą skatinančias, edukacijas. Priešmokyklinio amžiaus vaikai apsilankė edukacinėje programoje K. ir J. Milišiūnų avių ūkyje; apie „obuolių gyvenimą“ daug sužinojo B. Rinkevičienės ūkyje. Į savo bitininkystės ūkį pakvietė Jokūbo tėtis M. Butkevičius, o Toro mama E. Barkauskienė pakvietė vaikus apsilankyti UAB „Biržų vandenys“ valymo stotyje ir susipažinti su atliekų valymo procesais bei komposto gamyba. Projekto veiklos dar tęsiasi, laukia dar keletą įdomių veiklų.

Dėkojame Jokūbo B. tėveliams, Arijaus ir Noelio T. mamytei, Emilijos ir Jono D. mamytei; Mortos S. mamytei; Paulinos G. mamytei ir Toro B. mamytei už pagalbą įgyvendinant projekto veiklas.

 

 

Rudeninė kūrybinė pramoga lauke „SKĖČIŲ DIENA“

 

   Įstaigos koncepcijoje „Edukacinė aplinka. Lauko edukacinių erdvių kūrimas ir pritaikymas ugdomajam procesui“ ( išsamiau galite susipažinti skiltyje „gamtosauginis ugdymas“) priimtas susitarimas – vieną kartą per mėnesį organizuoti veiklos dienelę lauke. Spalio mėnesį ją organizavome kitaip – dienelėje dalyvavo ne kiekviena grupė atskirai, o visi vaikai kartu. Jie galėjo rinktis įvairias kūrybines veiklas visoje įstaigos lauko teritorijoje. Dailės galerijoje laukė skėčių piešimas, laboratorijoje – eksperimentai „Lietaus lašai“, futbolo aikštėje vyko muzikiniai judrūs žaidimai, o turistų aikštelėje – skėčių gamyba iš gamtinių medžiagų. Vaikai veikė, kūrė, judėjo ir net sudalyvavo Skėčių parade.

 

 

Susitikimas su gydytoja

 

     VŠĮ „Jaunasis gelbėtojas“ vadovę, gydytoją Jurgitą Augustinavičienę, pakvietėme norėdami pagilinti pirmosios pagalbos teikimo žinias. Kartu su gydytoja diskutavome, praktiškai išbandėme kaip suteikti pirminę pagalbą vaikui/kolegai, aptarėme kaip atpažinti ligas ir kaip joms užkirsti kelią. Dalyvavo visi darbuotojai ir tikrai buvo naudinga bei reikalinga. Planuojame tokį pat susitikimą organizuoti ir vaikų tėveliams.

 

Nuoširdžiai dėkojame gydytojai Jurgitai už geranoriškumą ir nuoširdų bendravimą!

 

 

JUDUMO SAVAITĖS „JUDU KRUTU – TINGINĮ ŠALIN VEJU!“ VEIKLOS

                                                                             BĖGIMO DIENA
Rytas prasidėjo tradiciniu tėvelių ir vaikučių apibėgimu aplink darželį. Tokia smagi mankšta pakėlė nuotaiką ir vaikučiui, ir jį atlydėjusiam tėveliui- mamytei -seneliui-močiutei. Ačiū visiems, kurie nepatingėjo ir pabėgėjo. Po pusryčių vaikai rinkosi į bendrą mankštą ir keliavo į Rinkuškių kaimo sporto aikštyną, kur bėgo „mažąjį maratoną".

                                                                             ŠOKIŲ DIENA
Šią dieną pradėjome muzikine mankšta. Meninio ugdymo vadovė Reda supažindino vaikus su įvairiais šokio stiliais, tempu ir ritmu. Vaikai suko lietuvių liaudies ratelius, šoko rokenrolą, trepsėjo lambadą, išreiškė savo emocijas judesiu ramios muzikos metu. Didžiausio vaikų džiaugsmo sulaukė pabaigoje paskelbta lauko diskoteka su žaismingu šūkiu „Kas kaip moka, tas taip šoka!".

                                                                             DVIRATUKŲ DIENA
Tai labai svarbi diena. Nors mūsų vaikai kasdieną dviračiais važinėja saugaus eismo aikštelėje, bet šios dienos jie ypatingai laukia. Nes šią dieną visi kartu pakartojame saugaus eismo taisykles, aiškinamės kodėl sveika minti pedalus ir išbandome važiavimo dviračiais galimybes. O dar jei kas nors į svečius užsuka... Šį kartą atėjo Tinginėlis, kuris niekaip nesuprato, kodėl reikia sportuoti, jei galim pamiegoti. Kiek vargo vaikai turėjo, kol išaiškino Tinginiui, kaip svarbu judėti, netingėti ir saugoti gamtą. Po to vyresnieji vaikai mokėsi saugiai važinėti Rinkuškiuose esančiu dviračių taku, o jaunesnieji suko ratus darželio teritorijoje.

                                                                             TURISTŲ DIENA
Tai turistinių žygių ir pasivaikščiojimų diena. Rytą pradėjome pokalbiais grupėse apie vaikščiojimo naudą sveikatai, aiškinomės žodžio „turistas" reikšmę. „Bedančių" (5-6 m.) grupės komanda pėsčiomis ėjo į Biržų miesto centrą ir dalyvavo iniciatyvoje Diena be automobilio". „Bildukų" (4-5 m.) grupės vaikai ir mokytojos maršrutiniu autobusu nuvyko į Biržų centrą, aplankė aktyvaus judesio miesto erdves ir pėsčiomis grįžo į darželį. „Pabiručių" (3-4 m.) ir „Švelnukų" (2-3 m.) grupių ugdytiniai vaikščiojo po Rinkuškių kaimo apylinkes ir stebėjo rudenėjančią gamtą . Labai džiaugiamės vaikų noru judėti, pažinti ir pamatyti.

Judu krutu - tinginį šalin veju!

judumo_savaite.jpg