RUGELIS

Lopšelis - darželis

Šį mėnesį vyksta...


vasario 01 d. - vasario 28 d.

Vasario mėnesio renginiai

Vasario 6-8 d.
Patirtinė veikla „Kepame duoną darželyje". Savanoriauja, kartu su vaikais duoną kepa mamytės, močiutės


Vasario 6, 7 d.
Išvyka į Biržų kūno kultūros ir sporto centrą


Vasario 6 d.
Pažintinė išvyka į Biržų „Atžalyno" pagrindinę mokyklą


Vasario 10 d.
Sveikatos ugdymo valandėlės „Saugus elgesys namie"


Vasario 10-17 d.
Renginiai tema „Čia mano namai", skirti Vasario 16-ąjai:
• Iniciatyva „Laiškas mažąjam lietuvaičiui"(laiškus rašo tėveliai)
• Tyrinėjimų diena „Lietuvos žemėlapis"
• Kūrybinė diena „Čia mano namai"
• Šventinė diena „Kelionė po Lietuvą"


Vasario 20-24 d.
Savaitė, skirta Gimtosios kalbos dienai „Kalbos skrynelė":
• Miego pasakėlės. Lietuvių liaudies pasakas seka vaikų šeimos nariai
• Viktorina „Pabėgę žodžiai" (vyresnieji vaikai)
• Kalbos rytmetis „Tarmiški pasikalbėjimai"


Vasario 21 d.
Užgavėnių/Linksmybių diena „Bėkime į lauką, gal pavasaris ten laukia!"


Vasario 22 d.
Edukacinė veikla J. Bielinio bibliotekoje (interaktyvi pasaka)


Vasario 24 d.
Veikla lopšelio-darželio „Genys" sensoriniame kambaryje


Vasario mėn.
Įstaigos tarybos susitikimai. Strateginio plano rengimas


Vasario mėn.
Projekto „Lietuvos Mažųjų Žaidynės" (LTMŽ) I-asis etapas. Virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai


Vasaris-gruodis
Kvalifikacijos tobulinimo kursai mokytojams. Ilgalaikė programa „Besimokančių darželių tinklas 2023" (BDT)

„RUGELIS“ ŠVENČIA 40- METĮ!

„RUGELIS" ŠVENČIA 40- METĮ!


Prasidėjo viskas prieš dvi savaites... Smagus jubiliejinės šventės laukimas kėlė nuotaiką ir mažiems ir dideliems. Gaila, bet šventės turi įprotį labai greit prabėgti. Bet parbėgusios labai ilgai dar išlieka atmintyje. Apie viską nuo pradžių...


KŪRYBINĖ SAVAITĖ „BELDŽIAS ŠVENTĖ Į DURIS" ( lapkričio 28 d. – gruodžio 2 d.)


Ši savaitė skirta pasiruošimui ir kūrybai. Kiekvieną rytą į svečius užsukusi Stebuklinga žvaigždė siūlė vis naujas veiklas. Vaikai patys gamino savo svajonių žvaigždutes ir jomis dabino darželio erdves. Ant didžiulės drobės piešė žvaigždžių šokį ir puošė lauko aplinką. Kartu su Elos G. ir Austėjos B. mamytėmis kūrė Advento vainikus. Bene labiausiai vaikams patiko patiems gaminti lauko žibintus iš paprastų stiklainių. Dekoravo, piešė, lipdė, į vidų dėjo šakeles su šviečiančiomis girliandomis (už jas dėkojame tėveliams). Rezultatas pranoko lūkesčius – savaitės pabaigoje darželis sužibo jaukia žibintų ir krentančių žvaigždžių šviesa. Teliko tik laukti šventės...

 

ŠVENTINĖ SAVAITĖ „ŽVAIGŽDĖTAS GIMTADIENIS" (gruodžio 5-9 d.)


Savaitė prasidėjo nuo sveikinimų ir linkėjimų. Gaminome dovanėles, sveikinome vieni kitus. Buvo ir „Kitokia diena". Jos metu vaikų tėveliai organizavo ir pravedė „kitokias veiklas'. Ugnės V. tėtis atėjo į darželį kaip prieš 40 metų (beje jis buvo vienas iš pirmųjų darželio auklėtinių), žaismingai apsirėdęs ir puikiai nusiteikęs. Kartu su vaikais žaidė, šoko ir dalinosi prisiminimais apie darželyje praleistas dienas. Arono K. mama sekė pasaką ir kvietė vaikus ją inscenizuoti. Meidos P. mama organizavo didaktinius, kūrybinius žaidimus. O Elžbietos, Jono ir Mykolo D. tėveliai sekė muzikinę pasaką net trijose grupėse. Dėkojame visiems už įdomias patirtis.
Išaušo ir vaikų šventės diena „Žvaigždadienis-tortadienis". Čia laukė staigmenos – į svečius užsuko draugai iš lopšelio-darželio „Genys" ir pristatė šmaikštų lėlių teatro spektaklį apie Ropę (mokytojos A. Mikonienė, A. Mitrochinienė). Vaikai kartu su draugais dainavo, šoko ir bendravo. O kur dar dovanos nuo direktorės Laimutės! Žodžiu smagu, bet smagiausia, kai į salę „įvažiavo" didžiulis keksiukų tortas. Už labai skanius keksiukus dėkojame Ievos Ž. ir Elžbietos, Mykolo, Jono D. mamytėms.
O pati svarbiausia šventė „Žvaigždėtas gimtadienis" vyko gruodžio 8 d., „Atžalyno" pagrindinėje mokykloje. Labai norėjome pakviesti visų vaikų šeimas, draugus, svečius ir pabūti kartu. Dėkojame „Atžalyno" bendruomenei, kad mus priėmė ir sutalpino. Šventę pradėjęs Žvaigždininkas kvietė į paslaptingą žvaigždžių pasaulį, kuriame slepiasi paslaptys, stebuklai, gal net ir prabėgusi vaikystė. Savo „žvaigždžių valandos" sulaukė ir svečiai, kurie vienas po kito sveikino „Rugelio" bendruomenę, teikė dovanas, padėkos raštais pagerbė įstaigos darbuotojus. Už profesionalumą Mero padėkos raštu apdovanota vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Edita Ranonienė. Už ilgametį darbą padėkos raštai įteikti mokytojų padėjėjoms Agnesei Čuvikinai ir Galinai Kulbienei. Po sveikinimų laukė staigmena - spektaklis „Žvaigždūnės nuotykiai". Vaikų nuostabai jame vaidino jų šeimų nariai - Lukos G. mamytė, Toro D. tėtis, Ievos A. mamytė, Igno J. mamytė, Elžbietos, Jono ir Mykolo D. tėveliai, Kristupo Š. močiutė. Prie jų prisijungė buvę įstaigos auklėtiniai bei mokytojos. Vaikai nesitikėjo, kad ir jie taps spektaklio aktoriais ir atlikėjais. Viso renginio metu sklandė jauki, šilta nuotaika, o pagrindinė mintis: „Visur gerai, bet namuose geriausia" paragino dar kartą įvertinti tai, ką turime. O turime daug – jaukius namus, mylimus vaikus ir nuoširdų bendravimą. Dar kartą dėkojame Jums visiems!

LAUKO EDUKACINĖ ERDVĖ „PATIRČIŲ KAMPAS“

      Mūsų įstaigos lauko teritorijoje įsikūrė nauja erdvė, skirta vaikų patirtiniam ugdymui. Idėja įrengti tokią vietą gimė prieš du metus. Pastebėjome, kad lauke vaikai labai nori veikti, kapstytis, stebėti ir tyrinėti. Tada atsiranda patirtis ir supratimas apie gamtą bei supančią aplinką. Užklupusi pandemija truputį pristabdė kūrybinius darbus, tačiau pamažu erdvė pildėsi įvairiais objektais bei priemonėmis. Idėjai įgyvendinti pristatėme dvi paraiškas ir pateikėme Biržų r. savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos komisijai. Gavę finansavimą ėmėmės darbo. Pirmiausia subūrėme darbo grupę, kuri sukūrė projektą ir pristatė jį vaikams bei darbuotojams. Pristatymo metu patys vaikai siūlė idėjas ką galima veikti tokioje erdvėje, piešė piešinius ir siūlė pavadinimus. Visi kartu priėmėme susitarimus ir puolėme kurti. Pirmiausia atsirado daržo lysvės, kuriose vaikai sėja, augina ir prižiūri augalus. Augalų laistymui ir vaikų patogumui šalia atsirado „vandentiekis" ir stovai su laistytuvais bei kibirėliais. Žinių, įgūdžių ir pažinimo gilinimui įkurta laboratorija po stogu. Čia daug priemonių tyrinėjimams ir stebėjimams: padidinimo stiklai, vabzdžių indeliai, žiūronai, pipetės, įv. indeliai, darbo įrankiai. Po stogu įrengėme ir dirbtuves, kuriose vaikai patys kuria, kala, meistrauja. Iš arti stebėti vabalų, vabzdžių, sliekų gyvenimą galima stebėjimų saloje aplankius vabzdžių viešbutį ir sliekyną. Čia pat rasime ir pažintinius stendus su augalų sėklomis bei mediena. Vaikams labai patinka kasinėti ir atrasti paslėptus daiktus „archeologų lysvėje". O šalia laboratorijos kuriasi aromatinių augalų kalnelis, nuteikiantis kvapų terapijai. Artimiausiu metu įrengsime vandens tyrinėjimų sienelę ir purvo zoną.
     Matote kiek daug veiksmo ir patirčių? Gal todėl ir kilo mintis pavadinti šią edukacinę erdvę „Patirčių kampas". O apsilankyti šiame kampe vaikai gali bet kuriuo laiku. Įdomiosios pamokėlės, kurias organizuoja grupių mokytojos, vyksta vieną kartą per savaitę. Kol kas mes labai patenkinti rezultatu ir vaikų noru sužinoti, stebėti ir tyrinėti.
    Labai norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie „Patirčių kampo" kūrimo. Dėkojame Mildos ir Mingailės L. tėveliui už parūpintas žemes daržui ir vandens talpą; Domilės S. mamytei už medieną kūrybiniams darbams; Augustės G. seneliui už medieną pažintiniam stendui; Lukos G. mamytei už sodinukus. Dėkojame mūsų darbuotojams: Vidmantui už kūrybinį darbą; Raimondai už sėklas stendui ir žaismingas kaliauses; Ingai už pertvarkytą augalų kalnelį.
       Jūsų dėmesiui keltą akimirkų iš „Patirčių kampo" atidarymo ir kasdienės veiklos.

AKTYVUS IR SPORTIŠKAS BALANDŽIO MĖNUO

  Akimirksniu prabėgęs balandžio mėnuo siūlė daug aktyvios veiklos. Jau mėnesio pradžioje įsitraukėme į respublikinę akciją „Aš bėgu 2022!" (RIIDA), skirtą Sveikatos dienai paminėti. Vaikai ir darbuotojai draugiškai bėgome „mažąjį maratoną". Po savaitės laukė respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022" festivalis (RIUKKPA), II-asis etapas. Susirinkę darželio kieme, skirstėmės į sporto sektorius, išbandėme savo jėgas, koordinaciją ir vikrumą. Įdomias rungtis parengė šio projekto koordinatorė, kūno kultūros mokytoja Vita Rimavičienė. Taip pat vaikams labai patiko dalyvauti aktyvioje kūno kultūros pamokėlėje „Judrūs vaikai - gamtos draugai" (RIUKKPA). Į šios pamokėlės veiklas buvo integruotas ekologinis ugdymas. Vaikai diskutavo apie antrines žaliavas bei sportavo su neįprastu inventoriumi – įvairiomis buitinėmis atliekomis (batų dėžės, jogurto indeliai, kibirėliai, laikraščio skiautės). O balandžio 28 dieną „Bedančių" grupės vaikai dalyvavo rajoninėse bėgimo varžybose, skirtose lengvaatlečio J. Pipynės taurei laimėti. Pirmą kartą šios varžybos vyko Biržų miesto Dauguviečio parke. Nors „bedančiai" taurės ir nelaimėjo, bet emocijų ir geros nuotaikos visą glėbį parsivežė.