RUGELIS

L/d „Genys“ skyrius

Šį mėnesį vyksta...

No events

LAUKO EDUKACINĖ ERDVĖ „PATIRČIŲ KAMPAS“

      Mūsų įstaigos lauko teritorijoje įsikūrė nauja erdvė, skirta vaikų patirtiniam ugdymui. Idėja įrengti tokią vietą gimė prieš du metus. Pastebėjome, kad lauke vaikai labai nori veikti, kapstytis, stebėti ir tyrinėti. Tada atsiranda patirtis ir supratimas apie gamtą bei supančią aplinką. Užklupusi pandemija truputį pristabdė kūrybinius darbus, tačiau pamažu erdvė pildėsi įvairiais objektais bei priemonėmis. Idėjai įgyvendinti pristatėme dvi paraiškas ir pateikėme Biržų r. savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos komisijai. Gavę finansavimą ėmėmės darbo. Pirmiausia subūrėme darbo grupę, kuri sukūrė projektą ir pristatė jį vaikams bei darbuotojams. Pristatymo metu patys vaikai siūlė idėjas ką galima veikti tokioje erdvėje, piešė piešinius ir siūlė pavadinimus. Visi kartu priėmėme susitarimus ir puolėme kurti. Pirmiausia atsirado daržo lysvės, kuriose vaikai sėja, augina ir prižiūri augalus. Augalų laistymui ir vaikų patogumui šalia atsirado „vandentiekis" ir stovai su laistytuvais bei kibirėliais. Žinių, įgūdžių ir pažinimo gilinimui įkurta laboratorija po stogu. Čia daug priemonių tyrinėjimams ir stebėjimams: padidinimo stiklai, vabzdžių indeliai, žiūronai, pipetės, įv. indeliai, darbo įrankiai. Po stogu įrengėme ir dirbtuves, kuriose vaikai patys kuria, kala, meistrauja. Iš arti stebėti vabalų, vabzdžių, sliekų gyvenimą galima stebėjimų saloje aplankius vabzdžių viešbutį ir sliekyną. Čia pat rasime ir pažintinius stendus su augalų sėklomis bei mediena. Vaikams labai patinka kasinėti ir atrasti paslėptus daiktus „archeologų lysvėje". O šalia laboratorijos kuriasi aromatinių augalų kalnelis, nuteikiantis kvapų terapijai. Artimiausiu metu įrengsime vandens tyrinėjimų sienelę ir purvo zoną.
     Matote kiek daug veiksmo ir patirčių? Gal todėl ir kilo mintis pavadinti šią edukacinę erdvę „Patirčių kampas". O apsilankyti šiame kampe vaikai gali bet kuriuo laiku. Įdomiosios pamokėlės, kurias organizuoja grupių mokytojos, vyksta vieną kartą per savaitę. Kol kas mes labai patenkinti rezultatu ir vaikų noru sužinoti, stebėti ir tyrinėti.
    Labai norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie „Patirčių kampo" kūrimo. Dėkojame Mildos ir Mingailės L. tėveliui už parūpintas žemes daržui ir vandens talpą; Domilės S. mamytei už medieną kūrybiniams darbams; Augustės G. seneliui už medieną pažintiniam stendui; Lukos G. mamytei už sodinukus. Dėkojame mūsų darbuotojams: Vidmantui už kūrybinį darbą; Raimondai už sėklas stendui ir žaismingas kaliauses; Ingai už pertvarkytą augalų kalnelį.
       Jūsų dėmesiui keltą akimirkų iš „Patirčių kampo" atidarymo ir kasdienės veiklos.